Znalezione obrazy dla zapytania elegia film recenzjaObejrzymy film pt. "Elegia" , który być może już widzieliście, gdyż został nakręcony w 2009 roku , albo być może czytaliście powieść, na podstawie której powstał, czyli "Konające zwierzę" Philipa Rotha, ale jeśli nie to zobaczymy jak z niełatwym do sfilmowania tekstem poradziła sobie hiszpańska reżyserka Isabel Coixet. Bardzo dobrą kreację stworzył Ben Kingsley, jako sześciesięcioparoletni profesor literatury, nie będący w stałym związku , stara się poprzez przelotne romanse odsunąć od siebie widmo starości. Pojawienie się pięknej i dużo młodszej kobiety (Penelopy Cruz ) odmieni jego życie.
Zapraszamy na seans ( 1 godz. 48 min.) do Centrum Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!

Znalezione obrazy dla zapytania jak zostać kotem recenzjaNasz następny seans przeznaczony jest dla widzów w każdym wieku, gdyż zobaczymy lekką i zabawną komedię, przebój kinowy ubiegłego roku, pt. "Jak zostać kotem". Fabuła nie jest skomplikowana: ojciec, który więcej czasu i uwagi poświęcał  firmie niż rodzinie zostaje na skutek dziwnego przypadku uwięziony w ciele kociego pupila. Dalsze wydarzenia zweryfikują jego postawę życiową i uczucia. Tak więc "wrzucamy na luz" i pośmiejmy się z kocich gagów. [ 1 godz. 30 min.]
Zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 10.00. Wstęp wolny!
Zapraszamy na  wykład:

25.01.2017r o godz. 18.00

 Beata Wolszczak

Jan Karski – emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego

w Domu Kultury  ul. Wiejska 12 a ( wejście od ul. Gościńcowej) w Sali Widowiskowej.

Wykład połączony z prezentacją przedstawia sylwetkę Jana Karskiego, człowieka który próbował zatrzymać Holokaust. Człowieka, który nie walcząc na froncie, ryzykował życie przekazując informacje dotyczące zbrodni, starał się poruszyć sumienia przywódców krajów walczących z Niemcami.

Beata Wolszczak -  historyk i edukator muzealny.  Jest pracownikiem Muzeum Historii Polski, gdzie przygotowuje i koordynuje projekty edukacyjne, opracowuje i prowadzi lekcje muzealne. W Dziale Edukacyjnym Muzeum Historii Polski odpowiada za ofertę skierowaną do dorosłych.
Zapraszamy na wykład Pani Kingi Berłowskiej z historii sztuki pt. "Thanatos w malarstwie Malczewskiego" w dniu 16 stycznia o godz. 18.00. Spotykamy się w sali plastycznej CK.
Znalezione obrazy dla zapytania nawet deszcz recenzja"Nawet deszcz" to dramat historyczny, koprodukcja Hiszpanii, Francji i Meksyku z 2010 roku w reżyserii kobiety Iciar Bollian. Jest to opowieść o ekipie filmowców, która udaje się do Boliwii by tam, wśród Indian nakręcić historię ich podboju przez hiszpańskich konkwistadorów. W czasie kręcenia zdjęć okazuje się, że, 500 lat po tamtych wydarzeniach, sytuacja rdzennej ludności nadal jest zła i muszą stawiać czoła "białemu człowiekowi". Doskonały film, bardzo emocjonalny, zrealizowany w pięknych plenerach, z gwiazdą kina meksykańskiego Gaela Garcia Bernala ( oglądaliśmy go w "Dziennikach motocyklowych"). [ 1 godz. 43 min.]
Spotykamy się w Centrum Kultury o godz.  10.00. Wstęp wolny!
Znalezione obrazy dla zapytania carol recenzjaZapraszamy na klasyczny romans opowiadający o zakazanej miłości dwóch kobiet pt. "Carol". Nowy York, lata pięćdziesiąte XX w i uwodzicielska Cate Blanchett w tytułowej roli oraz młodsza od niej Therese (Rooney Mara ), które pragną siebie pomimo braku społecznej tolerancji, a nawet groźby kary. Wspaniale oddany klimat tamtej epoki poprzez dbałość o scenografię i kostiumy, piękne zdjęcia i muzyka oraz najwyższej klasy aktorstwo zapewnią nam prawdziwą, filmową ucztę.
Początek seansu ( 1 godz. 58 min. ) o godz. 10.00 w Centrum Kultury. Wstęp wolny!
Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Zapraszamy na wykład:

11.01.2016r. środa o godz. 18.00

w Domu Kultury  ul. Wiejska 12a ( wejście od ul. Gościńcowej) w Sali Widowiskowej.

Robert Żukowski 

Chrzest Polski

Robert Żukowski jest archeologiem, pracownikiem naukowym Instytutu Archeologii I Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Jego zainteresowania badawcze to Antyk i Średniowiecze, Bliski Wschód i Daleki Wschód, Europa. Zajmuje się również metodyką badań wykopaliskowych, a także wojskowością. Organizuje projekty edukacyjne skierowane do osób dorosłych oraz młodzieży szkolnej . Współpracuje z Muzeum Historii Polski


Bierzemy 12 miesięcy
oczyszczamy je dokładnie
z goryczy,chciwości, małostkowości i lęku
 po czym rozkrajamy każdy miesiąc
na 30 lub 31 części tak, aby zapasu
wystarczyło dokładnie na cały rok.
Każdy dzień przyrządzamy osobno:
z jednego kawałka pracy
i dwóch kawałków pogody i humoru.
Do tego dodajemy trzy duże łyżki
nagromadzonego optymizmu,
łyżkę  tolerancji
ziarenko ironii i odrobinę taktu.
Następnie całą masę polewamy dokładnie
dużą ilością miłości.
Gotową potrawę przyozdabiamy
bukietem uprzejmości
i podajemy codziennie z radością
i filiżanką dobrej, orzeźwiającej herbatki

Znalezione obrazy dla zapytania excentrycy czyli po słonecznej recenzjaJeśli jeszcze szumi Wam w głowach szampan, a biodra wciąż kołyszą się w rytmie swingu, to jest to właściwy stan aby obejrzeć polską komedię muzyczną z 2015 roku, pt. "Excentrycy,czyli po słonecznej stronie ulicy". Akcja filmu rozgrywa się w latach 50-tych XX wieku, muzyk jazzowy ( w tej roli Maciej Stuhr ) wraca z Anglii do Polski i zakłada big-band. Muzyka jest dla niego wszystkim i choć dookoła panuje PRL-owska rzeczywistość, on żyje pełnią życia. Spójrzmy więc na tamte czasy oczami reżysera Janusza Majewskiego i dobrze się bawmy.
Zapraszamy na seans ( 1 godz.52 min.) do Centrum Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!

Sponsor

Sponsor