88 gala rozdania Oskarów zakończona, znamy już wszystkich laureatów, wielkich wygranych i przegranych w wyścugu po złotą ststuetkę. Jednym z nich  jest film pt. "Most szpiegów" ,który z sześciu nominacji musiał zadowolić się tylko jedną nagrodą za drugoplanową rolę męską dla Marka Rylance'a. Reżyserem filmu jest Steven Spielberg, a scenariusz to dzieło Joela i Ethana Coel oraz Matta Charmana. Tematyka  dotyczy czsów zimnej wojny lat 50-tych. Polskie akcenty w tej produkcji to operator zdjęć Janusz Kamiński i część zdjęc kręcono we Wrocławiu.
Zapraszamy do Centrum Kultury na godz. 10.00 (czas trwania 2 godz. 20 min.). Wstęp wolny!



Zapraszamy na  wykład:

1.03.2016r o godz. 18.00
 Magdalena Doroba
Od Kochanowskiego do Mrożka – historia polskiego dramatu
w Domu Kultury  ul. Wiejska 12 a ( wejście od ul. Gościńcowej) w Sali Widowiskowej.

Magdalena Doroba – absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczyciel z bogatym ponad 40 letnim doświadczeniem, pracujący w warszawskich liceach. Egzaminator maturalny z języka polskiego. Skutecznie zaszczepiła swoją  pasję do literatury, teatru i poezji wielu uczniom. Jest entuzjastką dobrej książki, filmu, przedstawień teatralnych oraz narciarstwa.
Znalezione obrazy dla zapytania chłopiec z latawcem recenzja filmuZapraszamy na film z 2007 roku pt. "Chłopiec z latawcem", ekranizację powieści pod tym samym tytułem Khaleda Hosseiniego. Przedstawia on historię afgańskiego chłopca, Amira, na przestrzeni trzech dekad jego życia, poczynając od czasów gdy Afganistan był monarchią i wolnym krajem, poprzez inwazję Rosji, do panowania Talibów. Dorosły już Amir zmaga się z "demonami" przeżyć z dzieciństwa. Los nieoczekiwanie wystawia go na próbę. Jakkolwiek książka zawiera pełniejszy rys psychologiczny bohaterów, film będzie dla nas równie ciekawy i ukaże całą egzotykę i kulturę Afgańczyków.
Seans (2 godz. 7 min.) rozpoczyna się o godz. 10.00 w Centrum Kultury. Wstęp wolny!
Warsztaty malarskie odbędą się 20 lutego jak zwykle w sali plastycznej CK - godz.10.00
Zapraszamy na pierwszy po feriach trening pamięci z Jolantą Woźniak w sobotę 27.02.2016 o godz. 10.00 (a nie jak podano wcześniej 20.02). Spotykamy się jak zwykle w sali plastycznej CK.
We czwartek 18.02.2016 r. zapraszam na spotkanie z wizażystką z f-my HEBE - godz. 10.30 sala plastyczna CK.
W poniedziałek 15 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Biblioteki na pierwsze po feriach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana będzie książka Ilony Wiśniewskiej pt. "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen .Proszę o przyniesienie i zwrot wypożyczonych egzemplarzy.
Zapraszamy na  wykład:
16.02.2016r o godz. 18.00

 Hanna Kalinowska

Mnemotechniki – klucz do zapamiętywania
w Domu Kultury  ul. Wiejska 12 a ( wejście od ul. Gościńcowej) w Sali Widowiskowej.

Mnemotechniki - to bardzo skuteczne techniki zapamiętywania. Nie są one niczym nowym dla ludzkości. Metod tych bardzo często używali starożytni Grecy do zapamiętywania  elementów przemówień i dysput logicznych jakie między sobą toczyli.
Budowa mnemotechnik opiera się na trzech fundamentalnych zasadach: asocjacja,  wyobraźnia, lokalizacja . Poprzez używanie tych zasad można stworzyć obrazy, skojarzenia łączące elementy do zapamiętania z elementami ubranymi w system, dzięki któremu z wielką łatwością będzie można sobie przypomnieć to, co jest do zapamiętania.
Dowiemy się jak:
-korzystać z haków,
- jak tworzyć łańcuchy skojarzeń,
- tworzyć historyjki pamięciowe (narrację),
- jak umeblować rzymski pokój,
- tworzyć i poruszać się po mapach myśli

Hanna Kalinowska  biolog, terapeuta kinezjologii edukacyjnej, integracji odruchów pierwotnych, mediator rodzinny, doradca rozwoju osobistego, wykładowca na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, od wielu lat prowadzi terapię dla dzieci, konsultacje dla rodziców, warsztaty oraz treningi dla rodziców i nauczycieli. Autorka kilku artykułów na temat kinezjologii edukacyjnej.

Sponsor

Sponsor