Zapraszamy na trwający 2 godz. 12 min. hit kinowy w 2013 roku produkcji USA pt. "Kamerdyner" w reżyserii Lee Danielsa. Film poprzez  historię czarnoskórego chłopca, który później pracował w Białym Domu, ukazuje zmiany społeczne zachodzące w Ameryce w XX w . Doskonałą kreację w tytułowej  roli stworzył  Forest Whitaker,  a w drugoplanowych rolach zobaczymy całą plejadę amerykańskich gwiazd oraz znaną z tv Oprah Winfrey.
Seans rozpoczyna się o godz. 10.00 w Domu Kultury. Wstęp wolny!


 Cecil Gaines, nienaganny kamerdyner w Białym Domu, służył przez 30 lat swojej pracy ośmiu prezydentom Stanów Zjednoczonych. Przez ekran przewijają się czołowe postacie historyczne tamtych lat i doniosłe wydarzenia związane z walką czarnoskórej ludności o równouprawnienie. Cecil, jako mały chłopiec, przeżył śmierć ojca zamordowanego przez " białego" pracodawcę. To go nauczyło, że tylko dzięki posłuszeństwu i ciężkiej pracy osiągnie coś w życiu. Jego starszy syn buntował się przeciw takiej postawie i wstąpił w szeregi organizacji "Czarne Pantery". Młodszy syn traktuje Amerykę jak swój kraj i jedzie na wojnę w Wietnamie.
Zachęcam do obejrzenia historii tej rodziny. W roli Glorii Gaines - żony Cecila, dobrze wypadła Oprah Winfrey. Zobaczymy również jako Nancy Regan - Jane Fondę, w dwóch rolach piosenkarzy: Mariah Carey i Lenny Kravitz'a oraz wielu znanych aktorów.                                  opracowała Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor