Znalezione obrazy dla zapytania zimna wojna W tym roku cała Polska świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości poprzez różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe i naukowe. Dla podkreślenia, że w naszym, porankowym kinie filmy polskie są ważną i lubianą pozycją, zapraszamy na mały przekrój rodzimej kinematografii. Zaczniemy z wysokiego C, czyli od najnowszego obrazu Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego za reżyserię Złotą Palmą w Cannes, pt. "Zimna wojna". Fabuła w skrócie to historia miłosnych rozterek Zuli i Wiktora rozgrywająca się w latach 50-tych ubiegłego wieku w Europie ogarniętej zimną wojną. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig i Tomasza Kota oraz m. in. Agatę Kuleszę i Borysa Szyca.
O walorach artystycznych filmu najlepiej opowie nam przed seansem ( 1 godz. 24 min.) pani Małgorzata Kron.
Zapraszamy do Centrum Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!

Nagość kobieca w sztuce - od Wenus z Villendorfu po akty Jerzego Nowosielskiego


Naga kobieta to temat wielu dzieł sztuki oraz stała inspiracja artystów na przestrzeni dziejów. Ten temat miewa rozmaite podteksty - czasami wyraża sensualność artystów, innym razem jest oznaką protestu lub emancypacji. Niezależnie od tego akty cieszą się zawsze ogromną popularnością, mimo że czasami uznawane bywają za kontrowersyjne.


Naszą prelegentką będzie mgr Jadwiga Barczyńska - historyk sztuki, szefowa prestiżowej galerii sztuki nowoczesnej "Galeria 72" w Chełmie.


Zapraszamy 29 października o godz. 18.00 do sali plastycznej Domu Kultury w Łomiankach.
Edward Manet "Śniadanie na trawie". (źródło - wikipedia)

Sandro Boticelli "Narodziny Wenus (źródło - wikipedia)













Zapraszamy na  wykład:

22.10.2018 o  godz. 18.00

Dom Kultury  ul. Wiejska 12 a ( wejście od ul. Gościńcowej) w Sali Widowiskowej. 

kustosz Daniel Artymowski 

Komu bije dzwon?” Hiszpania od Cervantesa do Hemingwaya.


Daniel Artymowski -   absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1981 r. pracuje w Dziale Oświatowym w Zamku Królewskim, gdzie założył prekursorską placówkę oświatową - Pracownię Działań Muzealnych, której jest kierownikiem. W czasie wolnym uprawia malarstwo, rysunek i grafikę artystyczną. 




Znalezione obrazy dla zapytania na karuzeli życia recenzjeWoody Allen to reżyser, którego obrazy  najczęściej oglądamy w naszym kinie. Ma już 82 lata, ponad 60 filmów na swoim koncie i trzeba przyznać, że nie zwalnia tempa. Obejrzymy jego ubiegłoroczną produkcję, słodko-gorzką komedię zatytułowaną "Na karuzeli życia". Choć tytułowa karuzela jest symboliczna to na filmie zobaczymy tą prawdziwą, kolorową i świecącą atrakcję wesołego miasteczka oraz jej właściciela, Hampty'ego, który puszczając co dziennie w ruch swoją maszynerię, nie wie jak mocno zawiruje teraz jego życie.Dobre aktorstwo z Kate Winslet na czele plus kolejna rola idola muzyki pop, Justina Timberlake'a i klimat małego miasteczka z lat 50-tych zapewnią nam przez 1godz i 40 min porządną rozrywkę.
Wcześniej wysłuchamy wstępu do filmu przygotowanego przez panią Małgorzatę Kron.
Zapraszamy do Centrum Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!
Jesień to okres kwitnienia traw ozdobnych, astrów-marcinków, wrzosów i przebarwiania się liści drzew i krzewów. Ogrody, w których rosną te rośliny, wyglądają właśnie teraz przepięknie.
Aby nacieszyć oczy wspaniałymi widokami złotej polskiej jesieni, chciałybyśmy zorganizować wycieczkę do trzech wyjątkowo pięknych ogrodów na Lubelszczyźnie.

Pierwszy z nich to ogród pokazowy przy szkółce roślin ozdobnych Daglezja należącej do państwa Małgorzaty i Artura Majów w Rykach. W ogrodzie tym podziwiać można wszystkim przede wiele pięknych okazów traw ozdobnych, a zwłaszcza miskantów. Właściciel szkółki jest wielkim miłośnikiem tych malowniczych traw i w swojej kolekcji ma ich kilkaset odmian. Ogród państwa Majów ma status Narodowej Kolekcji Miskanta.

http://daglezjaryki.pl/galeria-traw/

Drugi ogród to ogród przy szkółce roślin wrzosowatych państwa Magdaleny i Marka Majewskich w Końskowoli. W ogrodzie tym w tej chwili można podziwiać przede wszystkim kolorowe kompozycje z wrzosów ozdobnych. Ogród jest pięknie zaprojektowany i dość duży. Nie tylko wrzosami można cieszyć tam oczy.

https://www.majewscy.com.pl/

Trzeci ogród to bardzo ciekawy, kolekcjonerski ogród drzew i krzewów ozdobnych przy szkółce znanej od pokoleń ogrodniczej rodziny Kurowskich. Senior rodu - pan Lech Kurowski zgodził się osobiście oprowadzić nas po swoim ogrodzie, pełnym niezwykle ciekawych okazów z różnych stron świata.

https://www.kurowski.pl/


Ta wycieczka jest w planach. Aby doszła do skutku, potrzeba 15 osób chętnych. Jej koszt wyniesie ok. 80 zł (przejazd busem + obiad).

Zajrzyjcie, prosimy, na podane strony internetowe i zastanówcie się, czy macie ochotę na taką sympatyczną wycieczkę.

W poniedziałek (15.10) podczas wykładu będziemy zbierać chętnych.
Jesień - podobnie jak wiosna - to pora intensywnych prac w ogrodzie. Kończymy sezon i przygotowujemy rośliny do przetrwania zimy. To, co zrobimy teraz, zaprocentuje w nowym sezonie urodą i zdrowiem naszych roślin.

Dr Marta Monder z Ogrodu Botanicznego w Powsinie fachowo wprowadzi nas w temat. Opowie, o jakie rośliny trzeba zadbać szczególnie, jak i czym je okrywać. Podpowie, co jeszcze można sadzić i przesadzać. Co przyciąć, a czego nie ruszać do wiosny. Jak zadbać o trawnik jesienią, by cieszył nas szmaragdową zielenią w przyszłym roku. Może nawet zdradzi nam metody pozbywania się suchych liści, które właśnie nas zasypują...

Zapraszamy w poniedziałek 15 października o godz. 18.00 do sali widowiskowej Domu Kultury w Łomiankach
Znalezione obrazy dla zapytania twarz filmZapraszamy na dramat produkcji polskiej z 2017 roku pt. "Twarz". Reżyserka filmu, Małgorzata Szumowska, wzbudza u odbiorców jej obrazów zarówno zachwyty jak i głosy krytyczne. Porusza tematy niewygodne i kontrowersyjne, mające targnąć naszym sumieniem. W "Twarzy", historii mężczyzny po przeszczepie twarzy, ukazuje stereotypy panujące w społeczności wiejskiej, brak akceptacji dla inności głównego bohatera. Sami ocenicie czy tacy właśnie jesteśmy jesteśmy, nietolerancyjni czy raczej wrażliwi na drugiego człowieka?
Przed seansem ( 1 godz. 31 min.), wstęp do filmu wygłosi Pani Małgorzata Kron.
Spotykamy się w Centrum Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach 

 rozpoczyna kolejny rok akademicki


Zapraszamy na pierwszy wykład 


8.10.2018r. poniedziałek o godz. 18.00 


w Domu Kultury ul. Wiejska 12a ( wejście od ul. Gościńcowej)

 w Sali Widowiskowej.

Beata Wolszczak

Przystanek Niepodległość

wykład ilustrowany krótkim filmem dokumentalnym


Proponujemy Państwu różnorodną ofertę zajęć:
Co dwa tygodnie odbywają się otwarte wykłady plenarne dotyczące aktualnych, ważnych zagadnień przedstawianych przez psychologów, filozofów, politologów, historyków, lekarzy i in.
Wykłady organizujemy dla wszystkich mieszkańców Łomianek niezależnie od wieku i wstęp jest na nie wolny.
Dla naszych słuchaczy organizujemy także:
warsztaty literackie, kursy komputerowe, lektoraty języków obcych, warsztaty malarskie, zajęcia z brydża, gimnastykę rehabilitacyjną, aqua areobic, zajęcia jogi, zajęcia nordic walking, Dyskusyjny Klub Książki, Bezpłatne Kino Przedpołudniowe.
Organizujemy również wyjścia do kina, do teatru, na wystawy, wycieczki, ciekawe warsztaty psychologiczne.
Szczegółowy opis naszych działań, jak i najbliższych planów znajduje się na stronie internetowej uniwersytetu www.utwlomianki.org i w miarę możliwości informujemy o nich także w „Gazecie Łomiankowskiej”

Zapraszamy dołącz do nas.


Informacje: Elżbieta Juźwiak tel. 504530420

Sponsor

Sponsor