Jesień to okres kwitnienia traw ozdobnych, astrów-marcinków, wrzosów i przebarwiania się liści drzew i krzewów. Ogrody, w których rosną te rośliny, wyglądają właśnie teraz przepięknie.
Aby nacieszyć oczy wspaniałymi widokami złotej polskiej jesieni, chciałybyśmy zorganizować wycieczkę do trzech wyjątkowo pięknych ogrodów na Lubelszczyźnie.

Pierwszy z nich to ogród pokazowy przy szkółce roślin ozdobnych Daglezja należącej do państwa Małgorzaty i Artura Majów w Rykach. W ogrodzie tym podziwiać można wszystkim przede wiele pięknych okazów traw ozdobnych, a zwłaszcza miskantów. Właściciel szkółki jest wielkim miłośnikiem tych malowniczych traw i w swojej kolekcji ma ich kilkaset odmian. Ogród państwa Majów ma status Narodowej Kolekcji Miskanta.

http://daglezjaryki.pl/galeria-traw/

Drugi ogród to ogród przy szkółce roślin wrzosowatych państwa Magdaleny i Marka Majewskich w Końskowoli. W ogrodzie tym w tej chwili można podziwiać przede wszystkim kolorowe kompozycje z wrzosów ozdobnych. Ogród jest pięknie zaprojektowany i dość duży. Nie tylko wrzosami można cieszyć tam oczy.

https://www.majewscy.com.pl/

Trzeci ogród to bardzo ciekawy, kolekcjonerski ogród drzew i krzewów ozdobnych przy szkółce znanej od pokoleń ogrodniczej rodziny Kurowskich. Senior rodu - pan Lech Kurowski zgodził się osobiście oprowadzić nas po swoim ogrodzie, pełnym niezwykle ciekawych okazów z różnych stron świata.

https://www.kurowski.pl/


Ta wycieczka jest w planach. Aby doszła do skutku, potrzeba 15 osób chętnych. Jej koszt wyniesie ok. 80 zł (przejazd busem + obiad).

Zajrzyjcie, prosimy, na podane strony internetowe i zastanówcie się, czy macie ochotę na taką sympatyczną wycieczkę.

W poniedziałek (15.10) podczas wykładu będziemy zbierać chętnych.

Sponsor

Sponsor