Lecą dni, tygodnie, miesiące. Spotykamy się na wykładach, gimnastyce, malarstwie i na wycieczkach. Ani się człowiek obejrzał, jak stuknęła nam dziesiątka, czyli dziesiąty rok akademicki. Również po raz dziesiąty spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, suto zastawionym przysmakami przygotowanymi przez najlepsze gospodynie i gospodarzy. Wigilia uniwersytecka  to okazja do podsumowań dorobku działalności UTW, zaprezentowania się przed zaproszonym przedstawicielem władz gminy Łomianki, wice Burmistrzem Witoldem Gawdą oraz zacieśnieniem współpracy z Dyrektorem Centrum Kultyry, Panem Januszem Zawadzkim.
 Niech się spełnią wszystkie życzenia złożone przy przełamaniu się opłatkiem. Wszystkiego dobrego i zdrowych, spokojnych Swiąt!

               


Przepis Helenki na bakłażany w zalewie:
3 bakłażany pokroić w plastry grubości ok 1,5 cm i upiec rozłożone na suchej blasze w piecyku do miękkości ok 25 minut
Przygotować zalewę: 1/2 szkl oleju rzepakowego, 1/2 szkl oliwy z oliwek, ocet winny lub jabłkowy czy balsamiczny, łyżeczka pasty paprykowej , posiekana natka pietruszki i ząbki czosnku, cukier, sól i pieprz do smaku.
Bakłażany układać w naczyniu i zalewać każdą warstwę osobno by dobrze wchłonęły tą zalewę. odstawić do lodówki na 1-2 doby.


                                                                      zdjęcia wykonała i zamieściła  Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor