Jack Strong (2014)Drodzy kinomaniacy! Nasze pierwsze spotkanie zbiegnie  się w czasie z rozpoczynającym się 15 września 39-tym Festiwalem Filmowym w Gdyni. Jednym z filmów prezentowanych w konkursie głównym będzie najnowszy thiller Władysława Pasikowskiego pt. "Jack Strong", który właśnie i my obejrzymy razem z festiwalową publicznością. Staje on w szranki z dwunastoma filmami znakomitych rodzimych reżyserów, spróbujmy ocenić czy ma szanse zdobyć laury w jakiejś kategorii.
 Zapraszamy na godz. 10.00 do Domu Kultury. Wstęp wolny!

Władysław Pasikowski jest reżyserem takich kultowych filmów jak "Kroll", "Psy" i "Psy 2", którymi w latach 90-tych rozpoczął serię hitów z pod znaku mocnego, męskiego kina. Pochodzący z obecnego roku "Jack Strong" - thiller szpiegowski, opisuje wydarzenia z czasów zimnej wojny i postać pułkownika Wojska Polskiego Ryszarda Kuklińskiego . Jego determinacja zapobiegła być może wybuchowi III wojny światowej. Ryzykując życie rodziny i swoje przekazywał CIA dokumenty Układu Warszawskiego i film ukazuje ten okres współpracy z Amerykanami.
Na ekranie zobaczymy plejadę polskich, rosyjskich i amerykańskich aktorów, a dialogi prowadzone są również w tych trzech językach. W tytułowej roli ( Jack Strong to pseudonim operacyjny pułkownika Kuklińskiego) występuje Marcin Dorociński, który nie zgrywa się na bezbłędnego agenta 007 lecz pokazuje cechy i uczucia bliskie każdemu kto decyduje się na tak kontrowersyjny czyn.
Seans trwa 127 minut.                                        opracowała Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor