Szare ogrody (2009)I znów zapraszamy na film oparty na faktach, choć niektórym może się wydać całkiem wyssanym z palca, bo tak niewiarygodna jest opowieść o dwóch kobietach; matce i córce. Nakręcony w 2009 roku dramat biograficzny pt."Szare ogrody" jest oparty na filmie dokumentalnym pod tym samym tytułem z 1975 roku, którego twórcy wyciągnęli na światło dzienne i nagłośnili w mediach historię podupadłych arystokratek i jak się okazało, krewnych samej Jackie Kennedy Onasis.
Seans rozpoczyna się o godz. 10.00 w Domu Kultury (czas trwania 1h 44min). Wstęp wolny!


'Grey gardens ' czyli Szare ogrody to nazwa pięknej posiadłości, tętniącej niegdyś życiem towarzyskim elit Ameryki w latach 30-tych. Bywała tam w odwiedzinach u swojej ciotki, mała Jacqueline Lee Bouvier, późniejsza żona 35-tego prezydenta USA, Johna Kennedy'ego. To co zastali reporterzy w 1975 roku nie przypominało pięknej rezydencji, a wręcz dom z sennego koszmaru, włącznie z mieszkankami. Jak doszło do upadku Szarych ogrodów możecie dowiedzieć się pod tym adresem: http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/szare-ogrody-co-sie-zdarzylo-paniom-beale/96tkw.
Film, który my obejrzymy, opowiada te wydarzenia i gdyby nie dokument można by posądzać scenarzystów o bujną wyobraźnię. W głównych rolach występują nie oglądane chyba jeszcze w naszych porankach, dwie, czołowe aktorki amerykańskie Jessica Lange oraz Drew Barrymore.                                                           opracowała Małgorzata K.


Sponsor

Sponsor