Znalezione obrazy dla zapytania jerzy stuhr obywatelOd najbliższego wtorku powracają lubiane i cenione przez nas wykłady z tematyki, ogólnie rzecz ujmując, filmowej prowadzone przez Panią Agatę Żbikowską. Na pierwszym po przerwie spotkaniu Pani Agata opowie nam o kondycji polskiego kina w świetle zdobytych ostatnio nagród na międzynarodowych festiwalach, a następnie obejrzymy film w reżyserii i wg scenariusza Jerzego Stuhra pt." Obywatel".
Zapraszamy do Domu Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!Maciej i Jerzy Stuhrowie na plakacie zapowiadającym "Obywatela"

Jerzy Stuhr tak mówi o tym filmie: "Borykam się ze swoją polskością." . Oglądając kolejne epizody z życia głównego bohatera, Jana Bratka, cofamy się do kluczowych momentów w historii Polski czyli kolejno do roku 1953, 1968, 1980.  Obserwujemy, jakie przyjmował postawy wobec partii, kościoła i Solidarności, a nigdy nie były one jednoznaczne. W młodości zrezygnował z miłości do dziewczyny żydowskiego pochodzenia, zanegowanej z tego powodu przez jego matkę .
Jana Bratka zagrali ojciec i syn –Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman.
 
 
                                                 opracowała Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor