Powracamy do podróży po kinematografiach świata, która dostarczyła nam już wielu wrażeń i zapewne wiele jeszcze przed nami. Dla przypomnienia; ostatnio oglądaliśmy historię dziewczyny z Peru o imieniu Madeinusa i osobliwe obyczaje tamtejszych Indian. Teraz przyjrzymy się walce Indian mieszkających na terenie Meksyku o zachowanie własnej tożsamości, ukazanej w filmie pt. "Skrzypce". Przed seansem, ciekawy wykład  pani Agaty Żbikowskiej związany z tematyką filmu.
Rozpoczynamy o godz. 10.00 w Domu Kultury. Wstęp wolny!

Reżyser filmu,  Francisco Vargas, zadebiutował tym filmem w 2006r i od razu został  zauważony na festiwalu w Cannes. Odtwórcę głównej roli, Angela Tavirę , uznano najlepszym aktorem choć był to jego pierwszy występ przed kamerą jak i zresztą innych aktorów "naturszczyków". Vargas przedstawił historię trzech muzyków: ojca, syna i wnuka, którzy grę na instrumentach wykorzystywali w  konflikcie między Indianami a wojskami rządu meksykańskiego jako swoistego rodzaju oręż.

skrzypce1
Ścieżka dźwiękowa nawiązuje do oryginalnej muzyki ludowej meksykańskich Indian. Stary skrzypek w symboliczny sposób przekazuje umiejętność gry młodszemu pokoleniu jako kontynuację idei wolności.                                                      opracowała Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor