Zapraszamy wszystkich sympatyków Klubu Podróżnika i barwnych relacji Elżbiety Wichrowskiej-Janikowskiej na drugą część wspomnień z pobytów w Peru. Tym razem spotykamy się w Świetlicy Miejskiej w Burakowie na ul. Parkowej 2 w poniedziałek 2 grudnia o godz. 17.00. Ahoj przygodo!


W poniedziałek 2 grudnia będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Projekt Starsi, którzy prowadzą kampanię na temat przemocy wobec starszych osób. Więcej o tej akcji możecie poczytać na stronie https://www.projektstarsi.pl/kampania.html   . Spotykamy się w sali widowiskowej Centrum Kultury o godz. 11.30



Zapraszamy  na  wykład:

25.11. 2019  o  godz. 18.00


Dom Kultury ul.Wiejska 12a (wejście od ul. Gościńcowej)
        w Sali Widowiskowej. 

dr hab. n.med Janusz Kocik

Wspólne drogi nowotworu i starzenia się – trajektorie starzenia się przed i po nowotworze.

dr hab. n med. Janusz Kocik absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych (I stopień w 1996 i II stopień w 2000), onkologii klinicznej (2005) oraz epidemiologii (2013). W 2011 ukończył studia podyplomowe z dziedziny zdrowia publicznego w zakresie wyłaniających się chorób zakaźnych w University of Florida.
Od 1993 do 2016 pracował w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii im. gen. Karola Kaczkowskiego, w tym w latach 2007-2016 jako dyrektor tej instytucji. W latach 2007-2009 zatrudniony w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2016 związany ze Szkołą Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, w której jest kierownikiem Zakładu Gerontoonkologii. Wieloletni członek grup roboczych NATO ds. Ochrony Zdrowia Wojsk, ds. Wojskowej Medycyny Profilaktycznej i bio-medycznego komitetu doradczego NATO.
Autor lub współautor ponad 50 publikacji oraz monografii i podręczników z zakresu epidemiologii. 


Ewa Domin przyjmuje do 29 listopada zapisy chętnych na spektakl muzyczny AIDA w Teatrze ROMA na 16 stycznia 2019 r godz. 19.00 Ceny biletów to 104 zł dla emerytów (kobiet powyżej 60 lat i panów powyżej 65 lat) i 130zł dla osób młodszych.  Teatr stosuje 20% zniżkę dla osób w wieku emerytalnym.
Nr telefonu Ewy Domin: 506139 430
Niedawno otwarta Świetlica Miejska w Burakowie na ul. Parkowej 2 użycza naszemu UTW sali na warsztaty malarskie i fotograficzne oraz spotkania brydżowe. Jest bardzo przyjaznym miejscem, a pracujące tam panie robią wszystko byśmy dobrze się czuli.  Zapraszamy zatem wszystkich studentów UTW, szczególnie nowych, na spotkanie właśnie w tej Świetlicy w czwartek 21 listopada o godz. 18.00.  Przy kawie i herbacie poznamy się lepiej, pogadamy o naszym Uniwersytecie, o Waszych pierwszych wrażeniach, może oczekiwaniach i propozycjach. Takie tam pogaduchy. To co, jestesmy umówieni, ok.
Zamieszczamy kilka nowosci od naszych malarek i malarzy.
 "Szumią jodły na gór szczycie...", że już niedługo otwarcie zapowiadanej wystawy z okazji Roku Stanisława Moniuszki zoorganizowanej wspólnie z Biblioteką Publiczną w CK.  Szczegóły wkrótce.










Zapraszamy na wykład:

18.11. 2019  o  godz. 18.00


Dom Kultury ul.Wiejska 12a (wejście od ul. Gościńcowej)
        w Sali Widowiskowej. 

prof. dr hab. Iwona Wawer

Ziołowe zakątki i kobiece zioła


Polska jest jednym z największych producentów ziół: mięty, rumianku, waleriany, ostropestu czy dziurawca. Rośliny są składnikami leków, suplementów diety, są wykorzystywane jako przyprawy. Chcemy mieć zioła blisko siebie, na parapecie w kuchni, w ogródku z tyłu domu, powstają ogrody na dachu wieżowców. Rośliny, którymi interesuje się współczesna fitoterapia to: czarny bez, aronia, rokitnik, mięta, szałwia, melisa, dziurawiec, rozmaryn, a także te z daleka: pelargonia afrykańska, porost islandzki, kurkuma, pieprz, imbir.
prof. dr hab. Iwona Wawer – emerytowany profesor Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się zastosowaniem spektroskopii NMR i EPR w badaniach związków biologicznie czynnych izolowanych z roślin oraz leków. Zakładu Chemii Fizycznej. Od 1996 roku pracuje w dziedzinie farmacji fizycznej, która zajmuje się wykorzystaniem nowych technik fizycznych i komputerowych w badaniach obiektów farmaceutycznych. Prowadzi badania naturalnych antyoksydantów, jako składników żywności, suplementów diety i kosmetyków.
Prof. Wawer jest autorem/współautorem 176 publikacji naukowych. Jest autorką książek o aronii, suplementach diety oraz wielu artykułów popularnonaukowych.




Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

ilustracjaZapraszamy na wykład muzyczny 12 listopada o godz. 10.00. Pani Izabella Włodarczyk zaprezentuje twórczość niemieckiego kompozytora Ryszarda Wagnera ( 1813-1883 ), jednego z najwybitniejszych twórców dramatu muzycznego. Mecenasem muzyki Wagnera był król Bawarii Ludwik II Wittelsbach zwany Szalonym, którego niesamowite zamki nie tak dawno temy pokazywała nam Pani Elżbieta Zatorowska. Wyłącznie dla swojego ulubionego kompozytora, Ludwik II wybudował teatr operowy, gdzie mogły być wystawiane pełne rozmachu i fantazji takie dzieła jak "Pirścień Nibelunga" i"Walkiria". Jak fragmenty muzyki Wagnera zabrzmią w sali widowiskowej CK? - przekonajmy się!
Listopad, jak żaden inny miesiąc, stanowi dobrą scenerię do zwiedzania warszawskich nekropolii.  Pani Elżbieta Zatorowska oprowadziła grupę naszych studentów po zabytkowym Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Młynarskiej, na którym znajdują się bezcenne pomniki o wielkiej wartości artystycznej i hisorycznej. Pod tym linkiem https://photos.app.goo.gl/1cszP3yC82TeMxL78 znajdziecie album ze zdjęciami odwiedzonych miejsc i grobowców.


Blog Archive

Sponsor

Sponsor