Zapraszamy na wykład:

18.11. 2019  o  godz. 18.00


Dom Kultury ul.Wiejska 12a (wejście od ul. Gościńcowej)
        w Sali Widowiskowej. 

prof. dr hab. Iwona Wawer

Ziołowe zakątki i kobiece zioła


Polska jest jednym z największych producentów ziół: mięty, rumianku, waleriany, ostropestu czy dziurawca. Rośliny są składnikami leków, suplementów diety, są wykorzystywane jako przyprawy. Chcemy mieć zioła blisko siebie, na parapecie w kuchni, w ogródku z tyłu domu, powstają ogrody na dachu wieżowców. Rośliny, którymi interesuje się współczesna fitoterapia to: czarny bez, aronia, rokitnik, mięta, szałwia, melisa, dziurawiec, rozmaryn, a także te z daleka: pelargonia afrykańska, porost islandzki, kurkuma, pieprz, imbir.
prof. dr hab. Iwona Wawer – emerytowany profesor Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się zastosowaniem spektroskopii NMR i EPR w badaniach związków biologicznie czynnych izolowanych z roślin oraz leków. Zakładu Chemii Fizycznej. Od 1996 roku pracuje w dziedzinie farmacji fizycznej, która zajmuje się wykorzystaniem nowych technik fizycznych i komputerowych w badaniach obiektów farmaceutycznych. Prowadzi badania naturalnych antyoksydantów, jako składników żywności, suplementów diety i kosmetyków.
Prof. Wawer jest autorem/współautorem 176 publikacji naukowych. Jest autorką książek o aronii, suplementach diety oraz wielu artykułów popularnonaukowych.
Blog Archive

Sponsor

Sponsor