16 maja rozpoczynamy cykl warsztatów fotograficznych, które poprowadzi znany fotograf prasowy Marek Szymański.

Pan Marek wprowadzi nas w arkana sztuki fotografowania ludzi. Nauczymy się, co jest ważne, gdy chcemy uwiecznić na zdjęciu bliską lub ważną dla nas osobę, a także jak fotografować ludzi w różnych sytuacjach, by uzyskać zdjęcia ujmujące i pełne emocji. Co zrobić, by osoba fotografowana była przed obiektywem odprężona i naturalna. Jak fotografować dzieci, a jak osoby w starszym wieku?

Podobno nawet aparatem w telefonie komórkowym można zrobić bardzo dobre zdjęcie, ponieważ w fotografii liczy się przede wszystkim obraz, a nie sprzęt. Często przemyślany kadr i odpowiednie podejście do fotografowanego obiektu daje lepsze efekty niż kombinowanie z ustawieniami w skomplikowanych aparatach fotograficznych. A zatem sprawy techniczne będą raczej uzupełnieniem warsztatów, a nie ich jedyną treścią.

Na pierwszych zajęciach Pan Marek pokaże nam wybrane przez siebie zdjęcia portretowe autorstwa najwybitniejszych polskich fotografików i omówi je.

Osoby, które mają ochotę wziąć udział w warsztatach fotograficznych proszone są o przyniesienie na zajęcia zrobionych przez siebie dowolnych zdjęć portretowych (na płytach lub innych nośnikach). Posłuchamy recenzji naszych prac z ust fachowca.

Można też przynieść własny aparat fotograficzny. Jeśli czas pozwoli, pan Marek wyjaśni, jak posługiwać się rozmaitymi funkcjami aparatów.

Warsztaty fotograficzne odbędą się 16 maja o godz. 18.30 w Domu Kultury w Łomiankach.

Kilka słów o prowadzącym warsztaty:
Marek Szymański pierwsze kroki w zawodzie prasowego fotoreportera stawiał w końcu lat 60-tych. Współpracował z wieloma gazetami, tygodnikami i miesięcznikami o tematyce społecznej, młodzieżowej, kobiecej (m.in. „Świat Młodych”, „Kobieta i Życie”, „Przyjaciółka”, „Pani”, „Weranda”). Jest członkiem sekcji fotograficznej ZAIKS-u.

Poniżej kilka portretów wykonanych przez Marka Szymańskiego, zaczerpniętych z jego strony internetowej http://szymanski-foto.com
Blog Archive

Sponsor

Sponsor