23.01.2013r. o godz. 18.00
w Domu Kultury  ul. Wiejska 12a ( wejście od ul. Gościńcowej ) w Sali Widowiskowej.
Marek Łasisz - Cywilizacja, kultura i religia Azteków

Pan Marek Łasisz miał u nas już dwa wykłady. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ten jest kontynuacją pewnego cyklu dotyczącego cywilizacji  Ameryki Południowej i Środkowej. Podczas poprzednich spotkań poznaliśmy kulturę Majów i Inków.
Teraz czas na Azteków. Zapoznamy się z  ciekawymi faktami dotyczącymi społeczeństwa, religii, mitologii oraz państwa Azteków. Prelekcja bedzie ilustrowana oryginalnymi zdjęciami.
 
mgr Marek Łasisz- absolwent Kulturoznawstwa Cywilizacji Starożytnych Świata na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwent Wydziału Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie doktorant  na Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiach Doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczył w badaniach archeologicznych w Polsce i w Peru. Pasją i głównym  zainteresowaniem Marka Łasisza to badanie kultur starożytnej Ameryki. Pracuje jako wykładowca i stara się w ten sposób popularyzować rzetelną wiedzę związaną z dawną i współczesną Ameryką. Swoje prezentacje naukowe i podróżnicze opiera na własnych zdjęciach i filmach wykonanych podczas wypraw do Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Anna Sobiech

Blog Archive

Sponsor

Sponsor