Początek XIX wieku. W Europie rozwijają się nowe trendy i style w muzyce i malarstwie: secesja, ekspresjonizm, kubizm itd. Na salonach wiedeńskiej elity pojawia się ona - Alma Schindler. Jej bujne życie pełne romansów stało się kanwą filmu kostiumowego pt." Muza ". Zapraszamy na jego projekcję do Domu Kultury o godz. 10.00. Wstęp wolny!


 

Alma, córka znanego malarza i śpiewaczki, już jako młoda, piękna dziewczyna o aspiracjach muzycznych obracała się wśród artystów, dyrygentów i kompozytorów austriackich. Mając 23 lata wyszła za mąż za starszego od siebie o 19 lat dyrektora Opery Wiedeńskiej Gustawa Mahlera. Małżeństwo to dało jej wysoką pozycję towarzyską, ale nie było udane i szczęśliwe. Powracała do starych i nawiązywała nowe romanse min. z malarzem Oskarem Kokoschką, który był o nią bardzo zazdrosny. Była jeszcze dwukrotnie zamężna: krótko z architektem Walterem Gropiusem i 25 lat z pisarzem Franzem Werfelem.
Film Bruca Beresforda skupia się na czterech miłosnych związkach Almy - muzy inspirującej wielkich artystów, których rozkochiwała w sobie ,a potem krzywdziła i zdradzała. Pisali dla niej muzykę i uwieczniali na obrazach. Poznajmy historię tej targanej wielkimi namiętnościami kobiety i klimat Belle Epoque, w której dane jej było żyć.

                                                                     opracowała Małgosia K.

Sponsor

Sponsor