Aktywność fizyczna, czyli gimnastyka, pływanie, jazda na rowerze, nordic-walking i wiele innych jej form, oprócz korzyści zdrowotnych, daje nam dużą satysfakcję i radość , a to za sprawą wydzielających się w czasie ruchu endorfin zwanych hormonem szczęścia.
Na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku możemy uczestniczyć w kilku rodzajach zajęć sportowo-rehabilitacyjnych, dobierając je odpowiednio do własnych zamiłowań i możliwości. Dziś przedstawiamy grupę uczęszczającą na aqua-aerobic.

Aqua-aerobic wymaga od uczestniczek pokonania kilku barier, tzn. po pierwsze trzeba wbić się w kostium kąpielowy, który nie wiedzieć czemu robi się coraz bardziej ciasny, potem trzeba założyć czepek kąpielowy, co zawsze wiąże się z utratą kępki i tak już słabych włosów, a na koniec zanurzyć się w wywołującej gęsią skórkę wodzie basenu. Gdy to już pokonamy, poziom naszego zadowolenia zaczyna wzrastać, dając na zakończenie ćwiczeń nieopisaną lekkość duszy i ciała, pewnie dlatego, że Pani Agnieszka wyciska z nas wszystkie soki. Ale my to bardzo lubimy!Teraz na poważnie - czym różnią się ćwiczenia wykonywane w basenie od tradycyjnych? Na ciało człowieka zanurzone w wodzie działa tzw. wypór hydrostatyczny, który powoduje pozorną utratę ciężaru ciała, czyli ćwiczymy w odciążeniu. Wzmacniamy mięśnie pokonując opór wody, ale też wirująca pod wpływem ruchów woda , masuje ciało. Ćwiczenia są bezpieczne, a stawy nie są narażone na urazy.
Kto chciałby spróbować, może przyjść w dowolny poniedziałek na godz. 14.30. Pierwsze zajęcia gratis! Miesięczny koszt to 50 zł, który pokrywa opłatę dla instruktorki oraz rezerwację toru do ćwiczeń na basenie.


                                                 zamieściła Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor