Aktywność fizyczna, czyli gimnastyka, pływanie, jazda na rowerze, nordic-walking i wiele innych jej form, oprócz korzyści zdrowotnych, daje nam dużą satysfakcję i radość , a to za sprawą wydzielających się w czasie ruchu endorfin zwanych hormonem szczęścia.
Na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku możemy uczestniczyć w kilku rodzajach zajęć sportowo-rehabilitacyjnych, dobierając je odpowiednio do własnych zamiłowań i możliwości. Dziś przedstawiamy grupę uczęszczającą na aqua-aerobic.

Aqua-aerobic wymaga od uczestniczek pokonania kilku barier, tzn. po pierwsze trzeba wbić się w kostium kąpielowy, który nie wiedzieć czemu robi się coraz bardziej ciasny, potem trzeba założyć czepek kąpielowy, co zawsze wiąże się z utratą kępki i tak już słabych włosów, a na koniec zanurzyć się w wywołującej gęsią skórkę wodzie basenu. Gdy to już pokonamy, poziom naszego zadowolenia zaczyna wzrastać, dając na zakończenie ćwiczeń nieopisaną lekkość duszy i ciała, pewnie dlatego, że Pani Agnieszka wyciska z nas wszystkie soki. Ale my to bardzo lubimy!Teraz na poważnie - czym różnią się ćwiczenia wykonywane w basenie od tradycyjnych? Na ciało człowieka zanurzone w wodzie działa tzw. wypór hydrostatyczny, który powoduje pozorną utratę ciężaru ciała, czyli ćwiczymy w odciążeniu. Wzmacniamy mięśnie pokonując opór wody, ale też wirująca pod wpływem ruchów woda , masuje ciało. Ćwiczenia są bezpieczne, a stawy nie są narażone na urazy.
Kto chciałby spróbować, może przyjść w dowolny poniedziałek na godz. 14.30. Pierwsze zajęcia gratis! Miesięczny koszt to 50 zł, który pokrywa opłatę dla instruktorki oraz rezerwację toru do ćwiczeń na basenie.


                                                 zamieściła Małgorzata K.

Blog Archive

Sponsor

Sponsor