Julie i Julia (2009)Zanim sami wyczarujemy wspaniałe i pyszne potrawy na świąteczny stół, popatrzmy jak robiły to dwie mistrzynie kuchni w komedii produkcji USA pt. "Julie i Julia" opartej na prawdziwych wydarzeniach. Film reżyserki Nory Ephron - twórczyni takich hitów jak 'Bezsenność w Seattle', czy 'Masz wiadomość', to smaczna i lekka przekąska, przyprawiona takimi gwiazdami kina jak Meryl Streep i Amy Adams.
Przed filmem wysłuchamy mini-wykładu pani Agaty Żbikowskiej.
Zapraszamy na seans do Domu Kultury o godz.10.00. Wstęp wolny!

Film "Julie i Julia" wpisuje się w nurt kina kobiecego i jest przy okazji świetną ilustracją do  ostatniego wykładu zatytułowanego "Tajemnice gender". Mamy tu bowiem jedną kobietę, która w powojennych latach stara się dostać do grupy zawodowej zdominowanej przez mężczyzn, czyli chce zostać szefem kuchni oraz drugą, żyjącą pół wieku później, dla której prowadzenie bloga kulinarnego staje się sposobem na życie. A jak do pomysłów obu pań odnieśli się ich mężowie, czy je wspierali, czy wprost przeciwnie? Przekonajmy się! Życzę dobrej zabawy i smacznego!


Prawdziwa Julia Child i jej filmowa odtwórczyni Meryl Streep.                                                              opracowała Małgorzata K.

Blog Archive

Sponsor

Sponsor