Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach
zaprasza na  wykład:
21.05.2012 r. o godz. 18.00
w Domu Kultury  ul. Wiejska a ( wejście od ul. Gościńcowej) w Sali Widowiskowej.

dr hab. Mikołaj Cześnik
Wybory do Parlamentu Europejskiego - fakty, mity, wyniki badań

Dr hab. Mikołaj Cześnik  jest socjologiem i politologiem. Profesorem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się badaniami wyborczymi. Autor wielu prac naukowych i artykułów opublikowanych na łamach czołowych czasopism polskich indeksowanych w międzynarodowych bazach( „Studia Socjologiczne”, „Studia Polityczne”, „Polish Sociological Review”.
" Badania są przeprowadzane fachowo i rzetelnie, manipulacja może kryć się w narracji. Politycy, uwypuklając jedno, przemilczając drugie, sugerują nam, że rzeczywistość wygląda tak, nie inaczej. Mają do tego prawo, my jednak musimy słuchać ich z uwagą i krytycznie".
Może dlatego warto zapoznać się w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego z tzw. kuchnią wyborczą. Usłyszeć  od eksperta jak np. interpretować wyniki sondaży i co jest powodem różnic w wynikach badań opinii publicznej. Dobrze być uzbrojonym w taką wiedzę, jeśli zdecydujemy się oglądać w niedzielę wieczorem studio wyborcze lub czytać następnego dnia komentarze w gazetach.
 Zachęcam do posłuchania naszego gościa, tym bardziej, że uprawia ambitną politologię opartą na empirii.

Wiem, że następnego dnia  wiele osób wyjeżdża na wycieczkę dlatego bardzo proszę o spakowanie się przed godziną 18.00 :))
A.Sobiech

Blog Archive

Sponsor

Sponsor