Życie Pi 3D (2012)Z wielką przyjemnością zapraszamy na najbliższy poranek filmowy połączony z wykładem pani Agaty Żbikowskiej, dziennikarki specjalizującej się w tematyce X muzy. Na pierwszy ogień bierzemy filmy Anga Lee - amerykańskiego reżysera pochodzenia chińskiego, laureata Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny" za film "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok" i dwóch Oscarów za reżyserię filmów: "Tajemnica Brokeback Mountain" oraz "Życie Pi" i to dzieło właśnie obejrzymy. Jest to przeniesiona na ekran powieść Yanna Martela pod tym samym tytułem, która sprzedała się w siedmiu milionach egzemplarzy i latami zajmowała wysokie miejsca na listach bestsellerów. Film trwa 2 godz 7 min.
Rozpoczynamy o godz. 10.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Wstęp wolny!


Być może widzieliście w kinie lub tv fragmenty reklamujące "Życie Pi": niezwykłe zdjęcia, bajeczne kolory i efekty zapierające dech w piersiach. Od strony wizualnej jest to prawdziwe arcydzieło, zwłaszcza w wersji 3D, lecz podziwiając kunszt twórców warto skupić się na treści i przekazie całej opowieści głównego bohatera, hindusa nazywającego się Pi Patel. Poznajemy go jako dorosłego już człowieka, który relacjonuje dziennikarzowi nie tylko kolejne etapy ze swojego życia, ale też poszukiwania swojej drogi duchowej poprzez zagłębianie się w tajniki  kilku religii. Jak to się czasem zdarza, w najmniej spodziewanym momencie, gdy Pi znalazł miłość, traci wszystko, a nawet musi walczyć o przetrwanie. 
Zapewne oglądając życie Pi, z biernych obserwatorów mimowolnie utożsamicie się z tym co robi i co myśli bohater. Tak bardzo wciągająca jest jego historia.
                                 Ang Lee
 
  oraz jego bohater Pi Patel jako 16-to latek ( Suraj Sharma )

i jako dorosły ( Irrfan Khan )                         
 


                                           opracowała Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor