Zapraszamy na dzieło mistrza kinematografii, serbskiego reżysera - Emira Kusturicy z 1993 roku pod tytułem " Arizona Dream". Jest to jego pierwszy angielskojęzyczny film, bardzo oryginalny i nie dający porównać się z wcześniej nakręconymi obrazami. Czas projekcji 2 godz. 20 min. Rozpoczynamy o godz. 10,00 w sali widowiskowej Domu Kultury, wstęp wolny!
Film zaczyna się od sceny będącej wizualizacją snu młodego strażnika przyrody . Tak poznajemy Alexa ( Johnny Depp ) , który za namową kuzyna Paula ( Vincent Gallo ) wyjeżdża do Arizony na ślub wuja i zostaje tam ,by pomóc mu prowadzić sprzedaż używanych samochodów. Poznaje tam dwie rywalizujące o jego względy kobiety; starszą od niego Elaine ( Faye Dunaway ) i jej pasierbicę Grace ( Lili Taylor ).  Cała trójka żyje w dziwnym emocjonalnie związku.
Choć film Kusuricy nie jest łatwy w odbiorze, wart jest obejrzenia. Zachętą niech bedzie doskonały muzycznie soundtack Gorana Bregovica, który połączył ludowe rytmy cygańskie z nurtami muzyki amerykańskiej. Dla przykładu jedna z jego kompozycji w wykonaniu Iggy Pop'a.                                                                   opracowała Małgorzata K.

           


 

Sponsor

Sponsor