Wielkie piękno (2013)Zapraszamy na film francusko-włoski w reżyserii Paolo Sorrentino pt. "Wielkie piękno' uchonorowany licznymi nagrodami w tym Oskarem za najlepszy film nieangielskojęzyczny w 2014 roku, a odtwórcę głównej roli, Toni Servillo, uznano najlepszym aktorem europejskim w 2013 roku. "Wielkie piękno" porównywane jest do dzieł dwóch wielkich twórców włoskiego kina ;Felliniego i Antonioniego więc nie wymaga on już dodatkowych rekomendacji. Czeka Was stu czterdziesto minutowe spotkanie z obrazem jedynym w swoim rodzaju.
Rozpoczynamy o godz. 10.00 w Domu Kultury. Wstęp wolny!

Bohater filmu, 65-cio letni Jep, w dniu swoich urodzin zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, lecz nie jest to rozrachunek klęsk i dokonań,a raczej refleksja nad  istotą przemijania wszystkiego i wszystkich. Jep, pisarz i dziennikarz, jest szczególnie wrażliwy na piękno, zachwyca się nim nawet tam gdzie inni go nie dostrzegają. W jego życiu jest też brzydota, bo jak  życie innych składa się ono z dobra i zła.
Film jest obserwacją współczesnej rzymskiej "śmietanki towarzyskiej", wśród której obraca się Jep, a samo miasto Rzym oglądamy oczami głównego bohatera.
Film nie posiada wartkiej akcji, jest zbiorem scen wyrywkowo ukazującymi różne etapy przebiegu losów Jepa. Sceny pełne są symbolicznych znaczeń ,a  obrazy pobudzają zmysły, czyli coś dla nas - wytrawnych kinomanów!                                 opracowała Małgorzata K.

Sponsor

Sponsor