W dniach 28-29 maja 2019 r. planujemy atrakcyjny wyjazd turystyczny autokarem na Lubelszczyznę.

Zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce, czyli magnacką posiadłość, związaną z rodziną Zamoyskich. Kozłówka ma ogromną wartość historyczną, ponieważ została nietknięta podczas II wojny światowej i wygląda tak jakby czas się tam zatrzymał, a właściciele na chwilę wyszli z pałacu na spacer... Dodatkowymi atrakcjami tego miejsca są: pięknie odrestaurowany park przypałacowy i Muzeum Socrealizmu.

Pałac w Kozłówce od strony ogrodu (fot. J. Zdanowska) 

Pałacowa jadalnia (fot. J. Zdanowska)


Z Kozłówki pojedziemy do Chełma. To miasto jest mało znane jako cel turystycznych wycieczek, ale ma sporo do zaoferowania. Największą atrakcją jest unikalna podziemna trasa turystyczna w dawnych kopalniach kredy (podobno do dziś straszy w nich duch Bieluch!). W Chełmie jest też kilka przepięknych barokowych kościołów, które uchodzą za najpiękniejsze zabytki architektury na Lubelszczyźnie.

Góra Zamkowa w Chełmie (fot. https://pl.wikipedia.org)

Późny obiad zjemy w restauracji „Gęsie Sprawki” na Starym Mieście w Chełmie.

Wieczorem spotkamy się w Chełmie z uczestnikami amatorskiego Stowarzyszenia Plastycznego „Pasja”, którzy nie tylko malują, ale również organizują plenery, warsztaty malarskie i włączają się we wszystkie kulturalne imprezy miasta. Prowadzą własną galerię, w której nie tylko wystawiają własne prace, ale również udostępniają ją innym artystom. Będzie to spotkanie towarzyskie, połączone z wymianą doświadczeń dla wszystkich chętnych.

O „Pasji” można poczytać na FB:

Nocleg przewidziany jest w Chełmie w 3-gwiazdkowym hotelu „Kozak”.

Następnego dnia po śniadaniu przejedziemy z Chełma do Lublina, gdzie będzie czekał na nas przewodnik, który oprowadzi nas po urokliwych zakątkach starego Lublina. Zwiedzimy też najcenniejszy zabytek Lublina – Kaplicę Trójcy Świętej w lubelskim zamku, która została ozdobiona freskami, zamówionymi w XV w. przez Władysława Jagiełłę.

Ogólny widok na Stare Miasto w Lublinie (fot. https://pl.wikipedia.org)

W Lublinie będzie czas wolny na samodzielny spacer po mieście. Wspólnego obiadu w Lublinie nie zaplanowałyśmy - każdy coś sobie przekąsi we własnym zakresie podczas czasu wolnego.

Powrót do Łomianek planowany jest na wieczór (ok. godz. 19.30).

Całkowity koszt 2-dniowej wycieczki wyniesie tylko ok. 110 zł od osoby (w tej kwocie mieści się przejazd autokarem, 1. obiad, nocleg, śniadanie, bilety wstępu i opłaty za przewodników).

W wycieczce będzie mogło wziąć udział 30 osób.

Prosimy o zgłaszanie się na tę wycieczkę do Eli Holli najpóźniej do 20 kwietnia b.r.:
tel. 602 246 979 lub e-mail: ela@holli.plBlog Archive

Sponsor

Sponsor