Wczoraj – 12.03.19 o godz. 18.00 hall ICDS-u w Łomiankach szczelnie wypełnił się gośćmi, których przywitała Ela Juźwiak, prezes UTW w Łomiankach. Niespodziewanie liczna publiczność przybyła na wernisaż wystawy Magia Koloru, która prezentuje artystyczny dorobek grupy plastycznej UTW. Grupa ta od wielu już lat spotyka się w każdą sobotę w Domu Kultury na Wiejskiej, gdzie zgłębia różne techniki malarskie pod okiem doświadczonych artystów – Haliny i Bartłomieja Kuźnickich. Właściwie co tydzień powstają nowe prace, wykonywane najczęściej w technice pastelu, akwareli, akrylu i oleju. A nazbierało się tego tyle, że grupa artystów-amatorów z UTW postanowiła wyłonić najlepsze z prac i zaprezentować na otwartej właśnie wczoraj wystawie.
Prac jest kilkadziesiąt, a ich tematyka bardzo różna – od portretów, kwiatów i pejzaży, po kopie obrazów największych mistrzów pędzla, którzy inspirują naszych artystów amatorów. Wszystkie prace są bajecznie kolorowe i pełne autentycznej twórczej pasji.

Wystawa potrwa do 20 kwietnia. Zapraszamy serdecznie do jej odwiedzania.

Podczas wernisażu udało się zebrać i sfotografować sporą grupę autorów, pokazanych na wystawie prac (kilku osób brakuje) i ich instruktorów. Od lewej stoją - Ela Konopka, Ewa Stępień, Hania Gruszka, Ela Juźwiak, Jadzia Wiśniewska, Leszek Michałowski, Ewa Krajewska, Jola Zdanowska, Halina Kuźnicka, Ewa Antas, uśmiechnięta córka Państwa Kuźnickich, Basia Starostin, Bartłomiej Kuźnicki, Zosia Wróblewska, najniżej Grażyna Dąbrowska

Blog Archive

Sponsor

Sponsor