Ponad miesiąc prace naszego kółka malarskiego gościły w przytulnych wnętrzach kawiarni Lemon Tree w Dąbrowie. Wystawione zostały obrazy wykonane farbami akrylowymi, rzeźby wykonane techniką paverpol, a piękne, szydełkowe serwetki ozdobiły kawiarniane stoliki. Finisaż uświetniła ciekawym wykładem z historii sztuki pani Katarzyna Rokosz.Wystawa cieszyła się zainteresowaniem gości odwiedzających Lemon Tree, a malarki zebrały dużo pochwał.





Na wystawionych obrazach dominowały pejzaże i kompozycje kwiatowe.Zaprezentowały swoje prace następujące panie:






Ewa Krajewska









Ewa Bogdańska








Małgorzata Kołtonowska







Teresa Kwaczyńska








Elżbieta Konopka








Barbara Lewińska





rzeźba wykonana przez Ewę Bogdańską
(trzy rzeźby autorstwa innych pań zostały sprzedane)









jedna z serwet zrobionych przez Elżbietę Juźwiak



Swój wykład zilustrowany slajdami Pani Katarzyna poświęciła historii polskich malarek od XVIII wieku do współczesności. Kto z nas potrafiłby wcześniej wymienić choć trzy przedstawicielki sztuk pięknych? Mało są znane i często niezauważane w środowisku zdominowanym przez panów i niegdyś tylko dla mężczyzn dostępnym. Na szczęście te czasy minęły i wiele nazwisk i dorobku twórczego Polek jest znana i doceniana w renomowanych galeriach świata.





Na zakończenie Pani Katarzyna podzieliła się swoimi wrażeniami po obejrzeniu zaprezentowanych  na wystawie obrazów nie szczędząc pochwał. Doceniła naszą kreatywność i wyobraźnię oraz udzieliła kilku cennych wskazówek dotyczących doboru ram.

Można uznać, że wystawa w Lemon Tree została dobrze przyjęta przez odwiedzających i na czas jej trwania ubarwiła wnętrze kawiarni, a autorkom dodała zachęty do dalszej pracy.

Blog Archive

Sponsor

Sponsor