Zapraszamy na ekranizację literatury Agathy Christie, autorki powieści kryminalnych ( choć nie tylko ), w tym serii o belgijskim detektywie Herkulesie Poirot, na podstawie której powstał serial telewizyjny. Zobaczymy odcinek pt. "Tragedia w trzech aktach" . Seans rozpoczyna się o godz.10.00 w Domu Kultury. Wstęp wolny!

W 1934 roku Agatha Christie napisała dwie części przygód Herkulesa Poirot tj. bodajże najsłynniejszą z nich czyli "Morderstwo w Orient Expresie" oraz tą, której ekranizację zobaczymy. Jako ciekawostkę dodam, że pisarka w czasie I wojny światowej pracowała w szpitalu  jako technik farmaceutyczny, stąd też jej znajomość trucizn, którą wykorzystała w swoich książkach. I tym razem ktoś w czasie przyjęcia otruje dwóch gości. Zawiłą zagadkę ich śmierci rozwikła ,jak zawsze nieomylny, detektyw Poirot.
Zwróćcie uwagę na rok powstania tej powieści - jest to czas panowania stylu Art Deco ,który obejmował min. architekturę, malarstwo, wzornictwo mebli i przedmiotów codziennego użytku. Realizatorzy serialu odtworzyli typowe dla Art Deco wnętrza. Mając w pamięci wykłady pani Kingi spróbujmy wychwycić te wszystkie detale nie tracąc wątku filmu. Będzie trudno, ale powodzenia. Życzę dobrej zabawy!

Blog Archive

Sponsor

Sponsor